رسیدن به اضافه وزن افراد چاق اضافه وزن

رسیدن به: اضافه وزن افراد چاق اضافه وزن بیماری همراه دلیل مرسوم ترک پا راه رفتن مدام روی فرش پوست کف پا

گت بلاگز وب‌گردی 6 علت مرسوم ترک پاشنه پا را بشناسید

یکی از مرسوم ترین پرسشها پا، ترک پاشنه پا هست. این مسئله در زنان نسبت به مردان شیوع بیشتری دارد. کف پا به دلایل متعددی ترک می خورد.

6 علت مرسوم ترک پاشنه پا را بشناسید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت، یکی از علت های مرسوم آن، راه رفتن مداوم روی فرش، موکت و سطح های زبر هست. ترک هایی که کف پا ایجاد می شود، پوست شکاف خورده ای است که سطح خارجی پوست (اپیدرمیس) را تحت تاثیر قرار می دهد.
اضافه وزن: افرادی که مسئله اضافه وزن دارند و در دسته افراد چاق قرار می گیرند به علت فشاری که روی پوست کف پا تحمیل می شود پاشنه پای ارزش مستعد به وجود آمدن ترک های عمیق می شود. به علاوه شغل هایی وجود دارند که به طریقی پوست کف پا در معرض خیسی و رطوبت یا مواد شوینده قرار می گیرد مانند مربیان شنا زیاد مستعد خشکی پاشنه یا کف پا هستند.

عبارات مهم : اضافه وزن – افراد چاق

پسوریازیس: این بیماری به طور نادر در کف دست یا کف پا مشاهده می شود ولی اگر ترک های پا همراه با پوست قرمز و ملتهب باشد، این ترک ها ناشی از بیماری پسوریازیس هست. پوست حالت چرمی شکل دارد و چون توانایی ارتجاعی خود را از دست می دهد، پوست کف پا دچار ترک می شود که همراه با درد هست. این دسته از ترک های پا درمان متفاوتی نسبت به ترک های معمولی کف پا دارند. یعنی علاوه بر نرم کننده ها باید از کرم های مخصوص جهت درمان ضایعات پسوریازیس استفاده شود.
عفونت های قارچی: این بیماری زیاد در سنین اوج و افراد مسن دیده می شود. در نگاه اول ممکن است فرد فکر کند به مسئله خشکی پوست راحت دچار شده است هست، ولی اگر ترک ها با پوسته ریزی های چشمگیر همراه باشد و علاوه بر کف پا ناخن و اطراف ناخن را هم درگیر کند، آن وقت است که باید به بیماری قارچ پا مشکوک شد. در این مواقع یک بررسی آزمایشگاهی جهت کشف علت انجام می شود و اگر بیماری قارچی تایید شود، آن وقت داروهای مناسب تجویز و بعد از مصرف طی مدت کوتاهی فرد اصلاح پیدا می کند.

اگزما: در صورت وجود اگزما ابتدا باید علت مهم ریشه یابی شود و بعد از به دست آوردن نتیجه درمان درست را به کار برد. البته یکی از علت های ایجاد اگزما می تواند ناشی از شغل فرد باشد. به عنوان نمونه افرادی که پاهای ارزش دائما داخل مواد شیمیایی قرار دارد، در این مواقع باید پاها از این مواد دور نگه داشته شوند.
کراتودرمی: یک بیماری مادرزادی اس. راه رفتن افراد مبتلا به این بیماری را می توان به کسانی که روی شیشه یا سنگلاخ راه می روند تشبیه کرد. جهت همین پیاده روی و راه رفتن طولانی مدت جهت این افراد مناسب نیست، چراکه با درد زیاد همراه هست. این بیماری هم جزو بیماری هایی است که نباید با ترک های پاشنه پا عادی اشتباه گرفته شود. با این حال چون این یک بیماری ارثی هست، نمی توان انتظار بهبودی کامل را داشت، ولی با کمک داروهای تجویزی می توان این بیماری را تحت کنترل گرفت.

کم آبی بدن: پوسته پوسته شدن کف پا می تواند نشانه کم آبی بدن باشد. جهت همین مورد نیاز است که به مقدار کافی آب بنوشید. نوشیدن مقادیر کافی آب و مایعات باعث حفظ آب بدن و دفع سموم از آن می شود. الکل، نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه و نوشابه های گازدار مصرف نکنید.
منبع:سلامت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اضافه وزن | افراد چاق | اضافه وزن | بیماری | همراه | دلیل مرسوم ترک پا | راه رفتن مدام روی فرش | پوست کف پا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz